تبلیغات
وبلاگ دانشجویی انصار - مسئولین فراموش نکنید

وبلاگ دانشجویی انصار

 وبلاگی برای اگاهی....

 

مسئولین فراموش نکنید

 

جمعه 19 آبان 1391 10:46 ق.ظ

طبقه بندی:اجتماعی، فرهنگی، 

امروز میخوام به مسئله خانواده بپردازم.همه شما عزیزان و من از اهمیت خانواده اگاه هستیم و میدانیم که خانواده چه جایگاه والایی در جوامع بشری دارد چه برسد به جامعه ای اسلامی.
اگر خانواده نباشد فرزندی نیست اگر خانواده نباشد اصالت و نشانی نیست اگر خانواده نباشدهویت و انگیزه ای نیست اگر خانواده نباشد من و شما نیستیم و اگر خانواده نباشد جامعه ای نیست.
این فقط بخشی کوچک از لزوم وجود خانواده بود حالا مباحث تربیتی و اخلاقی که بماند.
فکر نمیکنم کسی وجود داشته باشد که منکر اهمیت خانواده این بنیاد مهم شود مگر اینکه شخص از تفکر به دور باشد.
حالا ما در حفظ و نگهداری این رکن مهم در جامعه چه کرده ایم و چه میکنیم؟ مسئولین ما در این مورد چه کرده اند؟ایا واقعا ان طور که باید و شاید در این مورد کار شده است؟
همان طور که مستحضر هستید خانواده در جوامع بشری امروز درخطر هست و این کانون گرم و بنیاد مهم مورد بی توجهی و بی مهری قرارگرفته است وشما الان میتوانید نتایج این بی توجهی به این رکن مهم را در این کشورها مشاهده کنید از فساد اخلاقی گرفته تا بی هویتی و تغییر فرهنگ و مقابله با فطرت انسان.
اگر ما میخواهیم که به این مسئله دچار نشویم باید به این نظام مهم یعنی خانواده اهمیتی بس بسیار دهیم. هر چیزی که در خانواده است در اجتماع بروز پیدا میکند و علت اصلی برخی هنجار شکنی ها و ارزش گریزی ها رفتار خانواده ها است.
در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به خوبی به این موضوع اشاره شده است اما ایا مسئولین ما به این مهم توجه کرده اند؟؟
اصل دهم قانون اساسی:
از آنجا كه خانواده واحد بنیادی جامعه اسلامی است , همه قوانین و مقررات و برنامه ریزی های مربوط باید در جهت آسان كردن تشكیل خانواده , پاسداری از قداست آن واستواری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی باشد.

این طور که از این اصل برمی اید هرکاری خلاف این اصل و خلاف بنیاد خانواده شکل بگیرد ظلمی بزرگ در حق مردم و ملت عزیز ما است و قابل چشم پوشی نیست.

حال ایا واقعا به این اصل عمل شده است؟ایا واقعا تصمیمات و برنامه ریزی ها برای حفظ و تشکیل خانواده انجام شده است؟
جواب با خود شما اما انصاف را هم دور از نظر نگه ندارید؟


ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام         نظرات() 

برگرفته شده از hezr85.blog.ir