تبلیغات
وبلاگ دانشجویی انصار - مگه خودت خواهر و مادر نداری........؟؟؟

وبلاگ دانشجویی انصار

 وبلاگی برای اگاهی....

 

مگه خودت خواهر و مادر نداری........؟؟؟

 

سه شنبه 16 آبان 1391 01:37 ب.ظ

طبقه بندی:اجتماعی، روانشناسی، 

شاید از عنوان این پست تعجب کرده باشید اما حتما ادامه را بخوانید تا از تعجب دربیاید.......


حریم خصوصی بحثی است که سال هاست جزو بحث های داغ در میان مردم کشور ما هست.این موضوع با ورود اینترنت و فضای مجازی داغ تر نیز شده است.بحثی که وقتی درباره افراد معروف و مشهور مانند بازیگران و فوتبالیست ها و ....مطرح میشود رنگ و بوی خاصی پیدا میکند.

اصلا حریم خصوصی چیست؟ایا واقعا حریم خصوصی یک حریم است؟ ایا با توجه به لفظ حریم در این عبارت ورود به ان حرمت دارد؟

حریم خصوصی چیزی است که مربوط به زندگی فردی و شخصی افراد میشود.مانند اتفاقات خانوادگی ,اتفاقات داخل خانه, مهمانی های خصوصی و از این دست امور.

اگر قبول کنیم که حریم خصوصی یک حریم هست و ورود بدون اجازه به ان دارای حرمت میباشد می بینیم که با زیرپاگذاشتن این حریم و حرمت خیلی از هنجارها و ارزش های جامعه زیرسوال میرود. موضوعی که متاسفانه با گسترش سایت ها و فضای مجازی مورد سواستفاده افرادی سود جو واقع شده است.

همان طور که متوجه شدید موضوع بحث من روی کشور خودمان است.کشوری که غایت نهایی ان تبدیل شدن به یک الگوی پیشرفته اسلامی و از بین بردن شر و بدی از این کره خاکی است با این تفاسیر و اهداف مردم این جامعه هم باید بوی اسلام و اخلاق اسلامی بدهند.

مگر در اسلام نیست که ابروی مومن حرمتش از کعبه هم بالاتر است؟؟

حتما این راشنیده اید که روزی شخصی امد پیش رسول خدا و گفت که فلانی در خانه اش بساط عیش و نوش به راه انداخته است و فلان و فلان میکند پیامبر اعظم نیز امیرالمومنین علیه السلام را فرستاد تا موضوع را پیگیری کند.وقتی که امیرالمومنین به در خانه فرد مورد نظر رسید بلند بلند یاالله یاالله گفت و چشمانش را بست و دستان مبارکش را به دیوار خانه گرفت و وارد خانه شد پس از چند لحظه همین طور که چشمانش بسته بود و توسط راهنمایی دستانش حرکت میکرد از خانه شخص خارج شد و خدمت رسول اکرم رسید پیامبر پرسیدند چه شد یا علی؟ علی علیه السلام فرمودند که من چیز هایی که این مرد گفت را در ان خانه مشاهده نکردم....!!!

به سبب این کار امیرالمومنین شخصی که در خانه اش مجلس عیش و نوش به پابود از ان کارها دست کشید و از شیعیان خاص حضرت شد.

حالا ما چه میکنیم............؟؟؟؟؟؟

و چه بسیار از این موارد و اتفاقاتی که پیشوایان دین ما انجام داده اند که اهمیت این موضوع را به ما برسانند.

مگر نه این است که خدا ستار العیوب است؟؟ من که دیگر بنده همین خدا هستم اما من خدایی میکنم(استغفرالله)

چرا این موضوع اینقدر اهمیت دارد؟ چون که با از بین رفتن و زیرپاگذاشتن این حریم دیگر هیچ یک از افراد یک جامعه امنیت اخلاقی و روانی نخواهند داشت و دیگر سنگ روی سنگ بند نمیشود.

سرصحبت من برمیگردد به حال و روز این روزهای اینترنت و سایت ها و ایمیل ها که محتوای انها پر از تجاوز به حریم خصوصی افراد است.

حریم خصوصی,حریم خصوصی است. فرقی ندارد که شخص مورد نظر بازیگرباشد,فوتبالیست باشد,مدیر یک شرکت باشد ویا ساده ترین کارمند یک سازمان باشد.

همان طور که من و شما حریم خصوصی داریم افراد دیگر هم چه مشهور و چه غیرمشهور دارند.همه ما انسانیم......همه ما انسانیم.

به من هیچ ربطی ندارد که در زندگی و مهمانی های خصوصی بازیگران چه میگذرد و او چه کار میکند. جایی به ما ربط پیدا میکند که رفتار شخص جنبه اجتماعی پیدا کند.مثلا رفتار شخص در جامعه و در فلان فیلم نه چیز دیگری.

تجاوز به حریم خصوصی بازیگران از این حیث اهمیت پیدا میکند که وقتی به حریم این افراد وارد شوند میشود این چرخه ای که الان سینمای ما به ان دچار شده چرخه ای که هرکس میخواهد وارد عرصه سینما شود باید قید خانواده و حریم خصوصی خود را بزند و بدین ترتیب میشود که فقط افرادی وارد سینما میشوند که التزامی به مفهوم خانواده نداشته باشند و کسانی که از قبل از این اتفاقات داخل سینما بوده اند از این موضوع رنجیده خاطر شوند و بیانیه های مختلفی دهند که بازیگر هم مثل بقیه مردم است و باید حریم خصوصی انها حفظ شود.بازیگران از این حیث اهمیت دارند که ویترین یک جامعه هستند و خیلی از افراد انهارا الگو قرار میدهند. پس حفظ حریم خصوصی انها امری اجتناب ناپذیر است.

من کاری به این ندارم که چه بازیگری خوب است و چه بازیگری بد.....من میگویم که نباید وارد حریم خصوصی افراد شد حال این افراد هرکه میخواهند باشند.

اگر من به حریم خصوصی شخصی تجاوز کردم باید از ان بترسم که کسی هم پیدا میشود و به حریم شخصی من ورود پیدا میکند.

ببخشید اگه سرتون رو درد اوردم

حرف اخرم این است که اگه میخواهیم جامعه ای با سلامت ذهنی و روانی و اخلاقی داشته باشیم باید ازحریم خصوصی یکدیگر فاصله بگیریم.


ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام         نظرات() 

برگرفته شده از hezr85.blog.ir