تبلیغات
وبلاگ دانشجویی انصار - دانلود دوره پنج جلدی کتاب تاریخی پژوهشی «زرسالاران» مورخ ارزشمند «عبدالله شهبازی»

وبلاگ دانشجویی انصار

 وبلاگی برای اگاهی....

 

دانلود دوره پنج جلدی کتاب تاریخی پژوهشی «زرسالاران» مورخ ارزشمند «عبدالله شهبازی»

 

سه شنبه 26 آبان 1388 12:15 ب.ظ

طبقه بندی:صهیونیست، فرهنگی، 

دانلود دوره پنج جلدی «زرسالاران»


سلام عرض شد
نمی دونم تا چقدر «عبدالله شهبازی» را می شناسید. ایشان جزو مورخان خوب کشورمان هستند، هر چند انتقادات بعضا جدی به ایشان وارد است (مخصوصا این اواخر).
یکی از تالیفات ارزشمند ایشان «زرسالاران» می باشد که تاکنون 5 جلد آن منتشر گردیده است. عبدالله شهبازی خود در مورد «زرسالاران» می گوید:"زرسالاران، ثمره دو دهه تلاش پژوهشی من و حاصل بهترین سال‌های زندگی‌ام است. کار بر روی این کتاب را از سال 1370 آغاز کردم زمانی که 36 ساله بودم و از توان جسمی فراوان برخوردار. انگیزه، و در واقع عشق، پایان‌ناپذیر به تحقیق داشتم. سال‌ها به تهیه منابع و یادداشت‌برداری گذشت. از اوایل سال 1376 تدوین متن نهایی را آغاز کردم. ابتدا می‌خواستم کتاب را در دو جلد منتشر کنم ولی در کوران کار با حجمی عظیم از یافته‌های بکر مواجه شدم که طرح کتاب را به پنج جلد ‌رسانید. جلدهای اوّل و دوّم در اواسط سال 1377 منتشر شد. پس از انتشار این دو جلد، طرح کتاب را به هفت جلد افزایش دادم؛ جلدهای سوّم و چهارم در اواخر سال 1379 و جلد پنجم در سال 1383 انتشار یافت. اکنون، شهریور 1388، پنج سال از انتشار جلد پنجم می‌گذرد ولی هنوز جلدهای ششم و هفتم منتشرنشده.
در جلد ششم باید به معرفی پارسیان هند بپردازم. مباحث مهم دیگری نیز ناگفته مانده است: تجارت جهانی تریاک سده نوزدهم میلادی و جایگاه آن در تکوین الیگارشی جدید غرب، تطور اقتدار و سیطره الیگارشی زرسالار از دوران دیزرائیلی تا ماجرای دریفوس، معرفی کمپانی‌های بزرگ دنیای امروز و خاندان‌هایی که گردانندگان واقعی این کمپانی‌ها به‌شمار می‌روند و پیشینه و پیوندهای آنان، یهودیان بغدادی و خاندان زرسالار یهودی ساسون، ادامه تاریخ خاندان روچیلد تا زمان حاضر و غیره. در جلد هفتم باید به ایران بپردازم و نقش کانون‌های زرسالار در تحولات معاصر ایران را بررسی کنم.
"
نسخه pdf دوره پنج جلدی «زرسالاران» را می توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید. مطالعه این کتاب را به همه دوستان اهل علم و تحقیق بشدت توصیه می کنم.

 

لینک دانلود مستقیم (حجم فایل حدود 21 مگابایت می باشد)

رمز فایل: ندارد

برای دانلود، روی لینک بالا لینک دانلود مستقیم کلیک سمت راست کرده و Save Target As را بزنید.


ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام         نظرات() 

برگرفته شده از hezr85.blog.ir