تبلیغات
وبلاگ دانشجویی انصار - "احمدی نژاد؛ داوود در میان خشم جالوت دنیا"پرفروشترین کتاب مالزی

وبلاگ دانشجویی انصار

 وبلاگی برای اگاهی....

 

"احمدی نژاد؛ داوود در میان خشم جالوت دنیا"پرفروشترین کتاب مالزی

 

یکشنبه 23 خرداد 1389 01:07 ب.ظ

23 خرداد 89 - 11:02
این كتاب توسط پنج تن از طلاب مالزیایی تحصیل كرده در حوزه علمیه قم به نام‌های محسن لبیب، ابراهیم محرم، موسی كاظم و الفیان حمزه نوشته و توسط انتتشارات میزان به زیور طبع آراسته شده است. در مقدمه این كتاب روزیانا سیلالاحی، سردبیر شبكه خصوصی S.C.TV اندونزی كه در سفر آقای احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور ایران به اندونزی مجال مصاحبه اختصاصی با ایشان را یافت، به نقل خاطرات خود پرداخته و احمدی‌نژاد را رهبری متواضع با تیپ و قیافه‌ شرقی، سخت‌كوش، آرمان‌گرا و ساده‌زیستتوصیف می‌كند. وی مصاحبه را عامل شكل‌گیری دوستی ویژه با ایشان می‌داند و اشاره می‌كند هدیه‌ای از نماینده ایشان به‌رسم یادبود دریافت كرده است. در بخشی از این كتاب به سوابق آقای احمدی‌نژاد اشاره شده و از ایشان به‌عنوان دانشجوی انقلابی در رژیم شاه، رزمنده دوران دفاع مقدس، استاندار اردبیل، شهردار تهران و در نهایت به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم یاد می‌شود. متن كامل نامه آقای احمدی‌نژاد به جورج بوش، مصاحبه ایشان با مجله اشپیگل و نامه به مردم آمریكا از فصل‌های آخر این كتاب است.

در این كتاب همچنین به نقل از كوسمایانتو كادیمن وزیر پژوهش و فناوری اندونزی آمده است: «اگر استفاده از تكنولوژی هسته‌ای اشتباه است و ما نباید از آن استفاده كنیم، پس چرا شما كشورهای مستبد از آن استفاده می‌كنید؟ و برعكس اگر استفاده از انرژی هسته‌ای برای شما خوب است، پس چرا ما نباید از آن استفاده كنیم؟» آیا همچنان كشوری وجود دارد كه بتواند در برابر آمریكا ایستادگی كند؟ پاسخ این سؤال آری است. یكی از آن چند كشور ایران با ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد است.

سخنان متعدد وی (احمدی‌نژاد) درباره فناوری هسته‌ای و اسرائیل خشم مستبدان را همراه داشته است، ولی احمدی‌نژاد هنوز پابرجا و استوار است. در پشت جلد این كتاب شخصیت آقای احمدی‌نژاد از زبان برخی از شخصیت‌های اندونزی مورد توصیف قرار گرفته است.

مصطفی عبدالرحمن خبرنگار كمپاس و ساكن خاورمیآنه معتقد است: «محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور ایران به دلیل این كه توانسته است به یك نماد مبارزه با سیاست‌های یك‌جانبه غرب تبدیل شود، در دنیای اسلام به شهرت خاصی دست پیدا كرده است. او یادآور سوكارنو رئیس جمهور اندونزی در سال‌های 1960 و همچنین مهاتیر محمد نخست‌وزیر مالزی در سال‌های 1990 است».

آزیوماردی ازرا استاد بزرگ تاریخ و رئیس دانشگاه شریف هدایت‌الله درباره كتاب مذكور می‌نویسد: «این كتاب بیوگرافی محمود احمدی‌نژاد ، رئیس جمهور ایران است. او آن‌گونه كه در این كتاب نیز آمده است، او سمبل مبارزه با یك‌جانبه‌گرایی است.»

رضا سیه‌بودی، محقق مؤسسه تحقیقات اندونزی و تحلیل‌گر مسائل خاورمیانه می‌نویسد: «شخص احمدی‌نژاد انسانی بی‌آلایش و نزدیك با مردم است. او می‌تواند تمامی دل‌ها را با خود همراه كند. پیروزی وی در دور دوم انتخابات برابر هاشمی موجب تعجب خیلی‌ها شد.» ذوالقرنین لوبیس رئیس یك دانشگاه دولتی در شهر مدن و نویسنده اندونزیائی معتقد است «تصمیمات و اقدامات احمدی‌نژاد باید الگویی شود كه چگونه رهبری، دل مردمش را به‌دست می‌آورد و همچنین چگونه یك رهبر از شأن و عزت ملت خویش دفاع می‌كند.»

مشخصات نویسندگان:

محسن لبیب 38 سال پیش در جمبر واقع در جاوه شرقی به‌دنیا آمد. وی فارغ‌التحصیل حوزه علمیه قم بوده و در حال حاضر در دانشگاه شریف‌هدایت‌الله، در مقطع دكترا مشغول به تحصیل است. وی رئیس انتشارات چیترا است. ابراهیم محرم 31 سال پیش در جمبر واقع در جاوه شرقی به‌دنیا آمد. در مقطع كارشناسی ارشد از دانشگاه امام خمینی قم فارغ‌التحصیل شده و بعد از آن به عنوان استاد در دانشگاه اسلامی تحصیلات عالی جاكارتا و همچنین به‌عنوان كارشناس تدوین در انتشارات الهدی مشغول بكار است.

موسی كاظم 30 سال پیش در بنگیل واقع در جاوه شرقی به دنیا آمد. فارغ‌التحصیل حوزه علمیه قم بوده و دوره كوتاهی را نیز در ملبورن استرالیا گذرانده است. وی در حال حاضر به‌عنوان استاد در دانشگاه اسلامی تحصیلات عالی جاكارتا، به‌عنوان متخصص تدوین در انتشارات میزان و همچنین رئیس انتشارات مصباح فعالیت دارد.

الفیان حمزه 29 سال پیش در پومالا واقع در سولاوسی جنوب شرقی به‌دنیا آمد. وی در حال حاضر به‌عنوان خبرنگار در برخی از مطبوعات فعالیت دارد. كتاب "احمدی‌نژاد، داوود در میان خشم جالوت دنیا" كتابی با زبان بسیار شیرین درباره محمود احمدی‌نژاد است. او رهبری است كه با ویژگی "مردمی بودن" شناخته شده است و همچنین الگو بودنش در مبارزه با بی‌عدالتی جهانی باعث ایجاد شهرت جهانی برای وی شده است. احمدی‌نژاد یادآور خاطرات " سوكارنو" رئیس جمهور اندونزی در سال 1960 و همچنین "مهاتیر محمد" نخست‌وزیر مالزی است. در این كتاب به معرفی محمود احمدی‌نژاد و اهداف سیاسی وی پرداخته شده است و امید می‌رود كه انتشار آن به تولد رهبرانی لایق در اندونزی كمك كند. از اقدامات احمدی‌نژاد در چگونگی ایجاد ارتباط نزدیك با مردم باید درس گرفت. خط مشی احمدی‌نژاد در حفظ شأن، حرمت و وحدت ملت ایران در دید جامعه جهانی می‌تواند الگوی بسیار مناسبی برای رهبران اندونزی باشد. –روزنامه مدیا اندونزی (29/09/2006)

احمدی‌نژاد در مدت زمان بسیار كمی توانسته است موجب شگفتی جهانیان شود. فرزندی كه از خانواده‌ای ساده برخواسته بود، به ‌عنوان رئیس جمهوری ایران انتخاب شد. وی به ‌عنوان یكی از معدود رهبران دنیا كه شجاعت ایستادگی در برابر آمریكا را دارد، شناخته شده است. –روزنامه رپوبلیكا

در این كتاب كه از چهار بخش تشكیل شده است مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی ایران در مواجهه با تحولات بسیار مورد ارزیابی قرار گرفته است. دراین كتاب تنها به معرفی سطحی و زندگینامه احمدی‌نژاد پرداخته نشده بلكه "احمدی‌نژاد، داوود در میان خشم جالوت دنیا" از بعد یك انسان متفكر، روشن‌گر و شخصی كه بار دیگر روح انقلاب را به ایران بازگردانده است به محمود احمدی‌نژاد نگاه شده است. –روزنامه نگرش ملت (09/10/2006)

من به‌عنوان كسی كه كتاب‌های بسیاری را مطالعه كرده‌ام از تمامی مردم اندونزی می‌خواهم كه با مطالعه این كتاب با یكی از بزرگترین رهبران دنیای معاصر آشنا شوید. احمدی‌نژاد فردی است كه هیچ‌گاه سخنی را بدون منطق به میان نمی‌آورد. به‌عنوان مثال وی بارها اعلام داشته است كه " اگر انرژی هسته‌ای خطرناك است، پس چرا كشورهای غربی از آن استفاده می‌كنند؟ و اگر استفاده از این انرژی مفید است پس چرا ما نباید از آن استفاده كنیم؟" این سؤالی اساسی است كه كشورهای غربی تاكنون نتوانسته‌اند به آن پاسخی بدهند و همین سخنان ساده ولی منطقی است كه باعث ترس بوش از مناظره با محمود احمدی‌نژاد در سازمان ملل شده است. – ساتریا دارما (یكی از خوانندگان كتاب)

مقدمه

چرا باید درباره محمود احمدی‌نژاد نوشت؟

شاید این سؤال برای بسیاری از كسانی كه تحولات خاورمیانه را از نزدیك پیگیری نمی‌كنند، مطرح باشد ولی ما برای صحبت در مورد احمدی‌نژاد دلایل كافی داریم؛

اول: احمدی‌نژاد یك فرد سیاسی طرفدار جناح چپ و یا راست نیست. وی وابسته به هیچ حزب و گروهی نیست كه بخواهد با سیاسی بازی از منافع حزبی و گروهی خود جانبداری كند.

دوم: وی توانست در انتخابات ریاست جمهوری ایران دیگر كاندیدای نامی را شكست دهد.

سوم: احمدی‌نژاد یك تاجر پولدار نبوده است كه به طرز شگفت انگیزی یكباره رئیس جمهور یك كشور شود.

چهارم: وی یك نظامی نبوده است كه با سوءاستفاده از جایگاه خود به یك‌باره در مسائل سیاسی وارد شده و به هر طرز ممكن كرسی ریاست جمهوری را به‌دست آورد.

پنجم: احمدی‌نژاد فرزند یك پهلوان ملی و یا یك چهره نامی نبوده است كه با استفاده از شهرت خانواده خود بتواند نظر مردم را به سمت خود جلب كند.

ششم: او فردی مردمی است و از میان مردم برخواسته است.

هفتم: او بازی با كلمات و فریبكاری را بلد نیست و مخالف بسیاری از تشریفات ریاست جمهوری است.

هشتم: او جوان و فعال است و به واسطه ایدئولوژی قوی خود هیچگاه در برابر تهدیدهای خارجی عقب نشینی نكرده است.

دلایل مذكور تنها گوشه‌ای از دلایلی است كه ما را بر آن داشت درباره وی بنویسیم و به یقین همین دلایل نیز باعث استقبال وسیع دانشجویان و مردم اندونزی از محمود احمدی‌نژاد در هنگام سفر به كشورمان شد. به عقیده ما ملت اندونزی باید مواضع و خط مشی احمدی‌نژاد را سرمشق و آیینه خود قرار دهد. در واقع معرفی محمود احمدی‌نژاد و سیاست‌های وی هدف اصلی نویسندگان این كتاب نبوده است، بلكه ما امیدوار هستیم این كتاب بتواند گامی در راه ایجاد رهبرانی شایسته و لایق ملت اندونزی بردارد.ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام         نظرات() 

برگرفته شده از hezr85.blog.ir