تبلیغات
وبلاگ دانشجویی انصار - سران فتنه و ضدانقلابیون باید جوابگوی خون فرزند بی‌گناهم باشند

وبلاگ دانشجویی انصار

 وبلاگی برای اگاهی....

 

سران فتنه و ضدانقلابیون باید جوابگوی خون فرزند بی‌گناهم باشند

 

شنبه 22 خرداد 1389 10:05 ق.ظ

طبقه بندی:سیاست و جامعه، 

پدر شهید «یعقوب بروایه» : سران فتنه و ضدانقلابیون باید جوابگوی خون فرزند بی‌گناهم باشند


پدر شهید «یعقوب بروایه» از شهدای پس از انتخابات با بیان اینكه مردم نباید فریب سران فتنه را بخورند، گفت: سران فتنه و ضدانقلابیون باید جوابگوی خون فرزند بی‌گناهم باشند.http://greenwaymovement.files.wordpress.com/2010/01/eslahat.jpg


عبدالزهرا بروایه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: شهید یعقوب بروایه، دوره ابتدایی را در روستای بروایه تحصیل كرد و برای تحصیل در مقطع راهنمایی به دهستان الهایی رفت و سپس مدرك دیپلم را در شهر اهواز گرفت. 


پدر شهید «یعقوب بروایه» بیان داشت: وی مدرك لیسانس را از دانشگاه اراك گرفت و بعد از آن در دانشكده هنر و معماری دانشگاه تهران در رشته نمایش ادامه تحصیل داد و علاوه بر تحصیل، در پایگاه‌های مقاومت بسیج فعالیت می‌كرد. 


وی اضافه كرد: شهید در سال گذشته دانشجوی ترم آخر كارشناسی ارشد رشته هنر بود؛ قبل از انتخابات به پسرم گفتم «تهران برای انتخابات وضعیت خوبی ندارد و به اهواز برگردد» ولی او گفت «23 خرداد امتحان دارم و نمی‌توانم به اهواز بازگردم». 


پدر شهید 26 ساله «یعقوب بروایه» اضافه كرد: منزل شهید یعقوب در خیابان اسكندری شمالی بود و او ساعت 9:30 صبح 23 خرداد برای امتحان به دانشگاه رفت و ساعت 15:30 با او تماس گرفتم و گفت «پدر! من الان دانشگاه هستم و امتحانم را دادم؛ خیابان شلوغ شده و منتظرم خیابان‌ها كمی آرام شود تا با ماشین به خانه بروم». 


وی بیان داشت: آن روز شهید امتحان درس معارف اسلامی داشت كه بعدها استاد این درس، برگه امتحانی او را به ما داد كه شهید مطالب جالبی را در آن برگه نوشته بود. 


بروایه بیان داشت: شهید ساعت 16:30 با ما تماس گرفت و گفت «الان نزدیك میدان آزادی هستم و از كوچه و پس كوچه‌ها سعی می‌كنم خودم را به منزل برسانم» بعد از این تماس تلفنی هر چقدر به وی زنگ زدیم، جواب نداد. 


وی بیان داشت: ساعت 18 دوباره با شماره شهید یعقوب تماس گرفتم و یك پسر كم سن و سال تلفن را جواب داد و زود قطع كرد سپس با دوستان و همراهان شهید تماس گرفتم و آنها هم از پسرم خبر نداشتند تا ساعت 10 شب هر چقدر تماس گرفتیم، از شهید خبری نبود. 


پدر شهید «یعقوب بروایه» ادامه داد: از وضعیت پسرم هیچ گونه اطلاعی نداشتم، شب 24 خرداد بلیط هواپیما گرفتم و از اهواز خودم را به تهران رساندم و به همراه پسر و برادرم برای پیدا كردن شهید یعقوب به تمام بیمارستان‌های تهران رفتیم تا 2 روز موفق نشدیم اثری از یعقوب پیدا كنیم تا اینكه پس از 2 روز شهید را در بیمارستان لقمان حكیم ملاقات كردیم كه متاسفانه بر اثر اصابت تیر به ناحیه سر شهید، وی دچار ضربه مغزی شده و به حالت كما رفته بود. 


بروایه گفت: بعد از پرس و جو به ما گفتند كه شهید را از سر خیابان اسكندری به بیمارستان لقمان حكیم تحویل داده بودند و به محل حادثه رفتیم و فردی كه شاهد عینی این جریان بود به ما گفت «این جوان كوله پشتی به همراه داشت و مردی كه كت و شلوار بر تن داشت با یك سلاح بی‌صدا و از فاصله نزدیك به طرف او شلیك كرد». 


پدر شهید «یعقوب بروایه» ادامه داد: از طرف دیگر پلیس آگاهی هم به ما اعلام كرد كه از فاصله 2 متری به شهید شلیك شده و صحت حرف آن فرد به من ثابت شد. 


وی ادامه داد: حدود یك هفته در بیمارستان بودیم و تمام مأموران نیروی انتظامی و افرادی كه در بیمارستان حضور داشتند با ما همكاری خوبی داشتند. 


بروایه در خصوص مسببان شهادت «یعقوب بروایه» بیان داشت: در این قضایا عناصر ضدانقلاب سوءاستفاده كردند؛ زمانی كه در بیمارستان بودم عده‌ای از سوی بی‌بی‌سی و العربیه آمدند تا با من مصاحبه كنند ولی من قبول نكردم. 


وی در خصوص كسانی كه فضای متشنج بعد از انتخابات ریاست جمهوری را ایجاد كردند، اظهار داشت: كسانی كه به این انقلاب اسلامی بدبین هستند و نمی‌خواهند این انقلاب جلوه‌ای داشته باشد، این كار را انجام دادند و فرزندان بی‌گناه این مملكت را كشتند.
پدر شهید «یعقوب بروایه» با اشاره به كسانی كه مدعی تقلب در انتخابات بودند، اضافه كرد: در مملكت ما مقام معظم رهبری و قانون برای تشخیص دادن تقلب در انتخابات وجود دارد، دلیلی نداشت كه این افراد در خیابان‌ها لشكركشی كنند و جوانان این مملكت را به شهادت برسانند. 


وی با تأكید بر اینكه مملكت ما قانون دارد، افزود: فرزند من برای ادامه تحصیل در روستاها درس خواند و با تمام مشكلاتی كه بر سر راهش بود تحصیلات خود را ادامه داد و در آخر كسانی كه دنبال كرسی قدرت می‌گشتند، فتنه‌ای را به پا كردند و فرزند من نیز بی‌گناه به شهادت رسید. http://i.imagehost.org/0619/ECA-100110110855.jpgبروایه با بیان اینكه شهید «یعقوب بروایه» در تاریخ هفتم تیر به شهادت رسید و در روستای بروایه تدفین شد، ادامه داد: از مسببان این قضیه و سران فتنه و از ضدانقلابیون شكایت كردم، كسی كه فرزند مرا به شهادت رسانده باید جواب بدهد. 


وی با اشاره به اینكه سران فتنه به نتیجه نخواهند رسید، افزود: در روزهای نخستین شهادت پسرم، موسوی پیام تسلیت برای ما فرستاد و من به آنها گفتم بنده، موسوی و پیام تسلیت او را قبول ندارم به هر حال ما رأی خودمان را دادیم ما فرزندان نظام مقدس اسلامی هستیم و فرزند همین انقلاب هستیم و آنها دنبال كسانی دیگر بروند. 


پدر شهید «یعقوب بروایه»، با بیان اینكه كارهای سران فتنه برای ملت آشكار است و آشكارتر نیز می‌شود، خاطرنشان كرد: چهره این افراد برای مردم شناخته شده است و عده كمی هستند كه فریب این افراد را می‌خورند؛ سران فتنه بدانند كارهایشان به هیچ‌وجه به سرانجام نخواهد رسید. 


بروایه یادآور شد: از ملت ایران می‌خواهم فریب حرف‌های عناصر ضد انقلاب و ضد نظام اسلامی را نخورند؛ این افراد می‌خواهند با اسلام بازی كنند و از خداوند می‌خواهم هیچ‌وقت این انقلاب را از دست ندهیم زیرا از دست دادن انقلاب اسلامی پشیمانی سنگینی را به بار خواهد گذاشت. 


وی در پایان بیان داشت: خداوند حافظ و نگهدار مقام معظم رهبری باشد تا ایشان مثل همیشه مدبرانه عمل كنند و نظام مقدس اسلامی را از هر آسیبی مصون بدارند. 


شهید «یعقوب بروایه» در روستای بروایه واقع در 25 كیلومتری جاده اهواز ـ اندیمشك به همراه 3 خواهر و 4 برادر زندگی می‌‌كرد.

پدر این شهید 26 ساله در زمین‌های كشاورزی فعالیت می‌كند و علاوه بر آن از نیروهای فعال بسیج و كمیته امداد امام خمینی (ره) بوده است.


ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام         نظرات() 

برگرفته شده از hezr85.blog.ir