تبلیغات
وبلاگ دانشجویی انصار - همکاری آمریکایی – سعودی علیه شیعیان یمن

وبلاگ دانشجویی انصار

 وبلاگی برای اگاهی....

 

همکاری آمریکایی – سعودی علیه شیعیان یمن

 

شنبه 15 خرداد 1389 11:14 ق.ظ

طبقه بندی:نقد وهابیت، سیاست و جامعه، 

مناطق و شهرهایی که مبارزان حوثی و شیعیان طرفدار حوثی‌ها در آن س ت دارند، در نزدیکی مرز یمن با سعودی است. عربستان همواره نگران ورود نیروهای حوثی به سرزمین‌های سعودی بوده است.


به گزارش «ادیان نیوز» به نقل از شیعه آنلاین، خانم «جانت ناپولیتانو» وزیر امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه گذشته در شهر جده با «ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان و تعدادی از مقامات ارشد سیاسی و امنیتی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امنیت داخلی آمریکا پس از این دیدار با افراطی و تروریست خواندن شیعیان حوثی، طی اظهاراتی به خبرنگاران گفت: بنده بر اهمیت همکاری امنیتی و تنگاتنگ موجود میان عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا بر ضد تحرکات افراط گرایان یمن، تأکید دارم.

«جانت ناپولیتانو» در ادامه افزود: ما در دیدار با مقامات سعودی، موضوع سطح همکاری و برنامه‌های ویژه مبارزه با افراط گرایی را مورد بحث و بررسی قرار دادیم تا بتوانیم مشترکا به راه حل مناسب و نهایی دست یابیم. ما همکاری مشابهی نیز با یمن داریم. هدف اصلی ما مبارزه با افراط گرایی اسلامی! است.

این وزیر آمریکایی همچنین گفت: ما همگی نگران فعالیت‌ها و تحرکات تروریستی در یمن هستیم. تمام اقداماتی که آمریکا در یمن انجام می‌دهد، با هماهنگی کامل دولت یمن صورت می‌گیرد. ما همچنین به عربستان سعودی کمک می‌کنیم تا مانع از ورود و رفت و آمد افراط گرایان از مرز یمن به داخل سرزمین‌های سعودی شویم.

ناگفته نماند مناطق و شهرهایی که مبارزان حوثی و شیعیان طرفدار حوثی‌ها در آن س ت دارند، در نزدیکی مرز یمن با سعودی است. عربستان همواره نگران ورود نیروهای حوثی به سرزمین‌های سعودی بوده است.

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام         نظرات() 

برگرفته شده از hezr85.blog.ir